Skip to content
nimble_asset_freecserp-wss
Ücretsiz sürüm, MUHASEBE VE STOK PROGRAMI

Sıkça Sorulan Sorular

Ücretsiz sürüm, belirli sayıda hesap ve materyal giriş sayısı veya son kullanma tarihiyle kısıtlı değildir.
Ücretsiz sürüm, binlerce hesap, materyal, satış ve satın alma faturaları ve fiş makbuzlarından belgelerin sınırsız olarak girişleri için kullanılabilir.

Hayır .. Ücretsiz sürümde sadece bir muhasebi dosya açılabilir. birden fazla muhasebi dosya oluşturmak isterseniz, ücretsiz sürümde girilen verileriniz kaybetmeden ücretli sürümlere geliştirebilirsiniz.

Ücretsiz sürüm için herhangi bir ücret yoktur ve ücretsiz sürüm için de son kullanma tarihi yoktur.

Evet. Programda çoklu rapor tasarımları tasarlanabilir.

Hayır, ücretsiz sürümde tüm kullanıcılar mutlak yetkilere sahiptir. Yalnızca veri giriş operatörlerini görmek için birden çok kullanıcı oluşturulabilir. Yetki kontrolü yalnızca ücretli sürümlerde mevcuttur.

Evet. Yapılan tüm girişler için tekrar düzenleme yapılabilir.

Evet, mevcut tanımlayıcıların adları menüdeki tablolar sekmesinden değiştirilebilir. Ancak, ücretsiz sürümde tanımlayıcı sayısı sınırlıdır.

Sınırsız sayıda tanımlayıcıya ihtiyacınız olması durumunda, ücretli sürüme geçmelisiniz.

Hayır… Ücretsiz sürüm yalnızca bir veritabanını kabul eder, aynı cihazdaki her tesis için bir veritabanı açabileceğiniz ücretli sürüme gitmelisiniz.

Hayır, fiyat teklifleri sadece ücretli sürümlerde mevcuttur?

Evet. İstenildiği gibi tasarlanabilmektedir.

Evet. İstenildiği gibi tasarlanabilmektedir.

Hayır. detaylı hesap özeti yalnızca ücretli sürümlerde mevcuttur. “Makbuz hareketleri” veya “Hesap defteri”, ve “faturaları yazdırmak” için iki rapor sipariş etmelisiniz.

Evet. Ücretsiz sürümde bütçe raporuyla birlikte ticaret, kar ve zararların bütçe ayrıntılarını gösteren “nihai hesap” mevcuttur.

Evet, ücretsiz sürüm KDV’yi destekler. Programı ilk kez indirirken vergiye hazır bir form seçebilir veya ileride vergi ekleyebilirsiniz.

Evet. Ücretsiz sürümde yedeklemeler yapılabilir ve günlük yedeklemeleri otomatik olarak gerçekleştirecek ayarlar yapılabilir.

Evet, herhangi bir belgede yapılan değişiklikler ek işlem günlüğü aracılığıyla incelenebilir.

Evet. Fatura ödeme bildirimlerine bağlanabilir ve ödenmiş ve ödenmemiş faturalar, fatura yazdırma raporu aracılığıyla görüntülenebilir ve filtrelenebilir.

Hayır .. satıcı ayrıntıları, yalnızca ücretli sürümlerde mevcuttur.

Hayır, maliyet merkezleri yalnızca ücretli sürümde mevcuttur.

Evet. Ücretsiz sürüm çoklu para birimini destekliyor. Faturalar farklı para birimlerinde girilebilir ve bir akademik muhasebe yöntemi dahilinde iki farklı para biriminde bir kayıt fişi dengelenebilir.

Hayır. Müşteri defteri altında veya tedarikçiler defteri altında bir hesap oluşturmanız yeterlidir. Muhasebede her sürece göre hesabı için giriş fişleri otomatik olarak oluşturulacak ve böylece istendiği gibi sonuçları elde etmek için hesabının bakiyesini bilmesi için fişlerin hareketleri ile ilgili rapor talep edilebilebilir.

Finansal konulardaki ve ticaretteki deneyiminize bağlıdır, program tüm muhasebe belgelerini sizin için otomatik olarak yapacak şekilde tasarlanmıştır. Zamanla programla ilgilenerek muhasebe deneyimine sahip olacaksınız.

Hayır, sonuçları% 100 doğru olan ve binlerce müşterimiz üzerinde çalışan malzeme envanter raporu, ancak sorun genellikle girişlerle ilgilidir, örneğin, bir ürünün satın alma faturasına girmeden önce programda satılması ve alımların girildiği tarihten önce belirli bir tarih için kâr raporu talep edildi, bu nedenle mantıksal olarak, ürünün kârının satış değerinden% 100 olduğu size görünecektir. Ancak bugüne kadar bir seçenek seçilmeden rapor istenirse. Gerçek ürün karını göreceksiniz. Bu nedenle, satış öncesi satın alma faturalarını her zaman girmenizi tavsiye ederiz ve tedarikçiden bazen geç bir satın alma faturası almanız veya olumsuz bir ürün satmak zorunda kalmanız durumunda, başlamadan önce satın alma belgesinden bir fatura ayırmanız yeterlidir. Satın alacağınız malzemeleri satmak için ve satın alma faturası geldiğinde, rezerve edilmiş ve değiştirilmiş olan boş fatura için malzemeleri girersiniz. Veya satın alma faturasını daha sonra, ancak satış tarihinden bir gün önce girin, böylece maliyetler ve karlar otomatik olarak ayarlanır ve malzeme karı için her zaman doğru sonuçlar alırsınız.

Maliyet, kalan miktarlara dayalı olarak zaman ağırlıklı ortalama olarak hesaplanır.

Bunu aşağıdaki örnekte açıklayalım:

15 fiyatından 10 adet ürün satın aldık, böylece envanterin değeri = / 150 / oldu

ve ürünün cari maliyeti “15” dir.

O halde, 15 fiyatına 5 adet sattığımızı varsayalım,

Böylece envanterin değeri = / 75 / olacak

Sonra aynı ürünü yeni bir fiyattan 20 miktarında satın aldık = 10, yani yeni envanterin maliyete göre zaman ağırlıklı ortalamadaki değeri şuna eşittir:

. (5 * 15) + (20 * 10)) = 75 + 200 = / 275 /

Bunu 25’e eşit olan yeni envanter miktarına bölün, böylece yeni maliyet = “11”

Ücretsiz CSERP, CREATIVE SOLUTIONS CSBH Limited tarafından desteklenmektedir
daha fazla bilgi için csbh.com.tr adresini ziyaret edin